Ponuka na Pôstne obdobie 2023

Počas tohtoročného Pôstneho obdobia ponúkame aktivity spojené s katechézami, úlohami a tvorivým materiálom pre deti. Novou aktivitou je Bolestný ruženec – kniha pre deti s biblickými tajomstvami v jednotlivých desiatkoch, s omaľovánkou a pôstnym skutkovníkom. Pre kňazov, katechétov alebo rodičov je spracovaných šesť katechéz v elektronickej podobe. Z predchádzajúcich rokov je v ponuke 3D kríž Toto robte na moju pamiatku. K 3D krížom sú tri série katechéz pripravené pracovníkmi DKÚ Spiš v minulých rokoch.

Knižka pre deti - titulná strana

BOLESTNÝ RUŽENEC 2023

V apoštolskom liste Jána Pavla II. k Roku ruženca Rosarium Virginis Mariae sa pri bolestnom ruženci uvádza: „Na Kristove bolestné tajomstvá kladú evanjeliá veľký dôraz. Kresťanská zbožnosť sa odjakživa, najmä v pôstnom období a prostredníctvom krížovej cesty, zameriava na jednotlivé okamihy Kristovho utrpenia.“ (RVM 22). Apoštolský list bol inšpiráciou pri príprave tohtoročnej pôstnej aktivity. Pripravili sme knihu s tajomstvami bolestného ruženca a s modlitbami jednotlivých desiatkov. Ku každému desiatku je pripravený obrázok na samolepke a ku každému tajomstvu je pripojená strana, ktorá sa dá odstrihnúť a táto strana je pôstny skutkovník. Každý pôstny týždeň môžu deti pracovať na aktivitách modlitby, konania dobra a pôstu. Pre menšie deti bude zaujímavá druhá strana, ktorá je omaľovánkou.
Graficky návrh spracovala Mgr. Nikola Vojtasová.
Súčasťou aktivity je 6 katechéz (na každý týždeň pôstneho obdobia), ktoré online formou zasielame po objednaní. 

3D kríž

TOTO ROBTE NA MOJU PAMIATKU 2020

Obrázky a citáty na kríži sa týkajú Poslednej večere a krvavej obety Pána Ježiša na kríži. Kríž pozostáva zo šiestich kociek, ktoré si deti zlepia lepidlom popr. obojstrannou páskou. Po poskladaní a zlepení sa vytvorí kocka a zo šiestich kociek sa postaví priestorový kríž. Kocky sú očíslované a majú označené miesta na skladanie.

K jednotlivým častiam kríža sú pripravené katechézy/krátke príhovory. Texty sú zverejnené na našej webovej stránke. Na konci tohto príspevku uvádzame linky.

  1. Toto robte na moju pamiatku – 4 prehlbujúce katechézy o tajomstve sv. omše
  2. Toto robte na moju pamiatku – 6 katechéz o sv. omši
  3. Toto robte na moju pamiatku – 6 pôstnych príhovorov/katechéz k 3D krížu inšpirované príbehmi B. Ferrera

 

OBJEDNÁVACÍ FORMULÁR:

1. BOLESTNÝ RUŽENEC 2023 – kniha pre deti, jej súčasťou sú biblické tajomstvá podľa Zlatej knihy fatimskej, päť samolepiek na doplnenie tajomstiev ruženca a skutkovník pôstnych aktivít, ktoré sa môžu odstrihnúť/odtrhnúť a môže to byť obetný dar počas prípravy na veľkonočné sviatky.

Cena: 1 ks/2€;  50 ks – 1,50€/75€; 100 ks – 1,30€/130€; 150 ks – 1,20€/180€; 200 ks – 1€/200€.

2. TOTO ROBTE NA MOJU PAMIATKU 2020 – kríž zo šiestich 3D kociek.

Sady sú balené po 10 kusov. 1 sada = 10 krížov: 15€, 50 ks – 70€, 100 ks – 130 €, 150 ks – 165 €, 200 ks – 200€.

Objednávky zasielajte cez online formulár: https://bit.ly/postna_aktivita_2023
Balenie a zasielanie budeme realizovať od pondelka 20. februára 2023 prostredníctvom Slovenskej pošty na dobierku, k cene bude pripočítané poštovné a balné.

2 thoughts on “Ponuka na Pôstne obdobie 2023”

  1. Dobrý deň,

    chcem sa informovať, kde môžem nájsť link na objednávací formulár pre pôstne obdobie, nakoľko v článku nie je uvedený.

    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *