Katechetické ozveny 3 – 2021/22

V úvode neprehliadnite dôležité aktuálne informácie týkajúce sa Biblickej olympiády. V sekcii Info sa dozviete o zrealizovaných akciách, taktiež  aj výsledky súťaže Piráti krásy. Nájdete tam  predbežný program akcií a aktivít, ktoré pre vás DKÚ Spiš plánuje zorganizovať v kalendárnom roku 2022.

Pápež František Apoštolským listom motu proprio Antiquum ministerium zriadil laické ministérium katechétu. Službe, ktorá existuje v Cirkvi v rôznych podobách od prvopočiatkov, sa tým priznáva osobitná dôležitosť v duchu Druhého vatikánskeho koncilu, ktorý vyzdvihol aktívnu úlohu laikov, mužov i žien. O čo vlastne ide a ako prebieha vymenovanie do služby katechétu vám priblížime v časti aktuálne.

Viete, kto je tajomníkom Rady pre mládež a univerzity KBS? Váhate? O človeku s veľkým srdcom,  veľkými víziami a ešte väčšou skromnosťou, je práve náš rozhovor. Priblížte sa k mladým aj jeho optikou! Stúpanie na vrchol vedie k premene.

Ako katechéti a ohlasovatelia radostnej zvesti máme väčšiu možnosť ale i zodpovednosť „polievať“ zasiate semienka.  Aktivity na obdobie pôstu, námety na krížové cesty, meditácie nad textami či obrazmi, aktivity, katechézy na veľkonočné obdobie  to všetko je zlomok z našej ponuky ako tomu prispieť.

Katechetické ozveny 3/2021/22

Katechetické ozveny – dvojstránková verzia

Prajeme vám požehnaný čas strávený s Katechetickými ozvenami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *