Rodinné pobožnosti počas Veľkonočného trojdnia a Veľkonočného obdobia

Súčasná situácia nám neumožňuje prežívať tieto sviatky tak, ako sme zvyknutí, ako túžime – v chráme slávením veľkonočných obradov. Ba nemôžeme pristúpiť ani k sviatosti zmierenia a iste je veľa toho, čo chceme zložiť k Ježišovým nohám a poprosiť ho o odpustenie.
Božia milosť však nikdy nie je obmedzená a my si aj v týchto okolnostiach môžeme očistiť a pripraviť svoje srdce na stretnutie s Pánom. Prvým krokom v tejto príprave je vzbudiť si dokonalú ľútosť, a preto vám ponúkame na stiahnutie jednoduchý návod ako na to
.

Slávenie Veľkonočného trojdnia budeme prežívať vo svojich rodinách. Aby toto slávenie bolo domácou liturgiou, ponúkame námet rodinných slávení počas Veľkonočného trojdnia a Veľkonočného obdobia.

Veľa hlbokých a požehnaných chvíľ v rodinnom spoločenstve. Nech Pán tajomne vstúpi medzi nás všetkých, ktorí sa v tomto čase zhromažďujeme akoby za zatvorenými dverami. Kristus môže vstúpiť všade tam, kde sú otvorené srdcia. Nech vstúpi do našich sŕdc aby sme mohli prežiť podobné chvíle, aké prežili apoštoli počas Veľkej noci nášho Spasiteľa Ježiša Krista.

1. Spytovanie svedomia a dokonalá ľútosť

2. Paraliturgické pobožnosti počas Veľkonočného trojdnia

3. Rodinná liturgia od prof. Františka Trstenského

4. Rodinné pobožnosti

5. Katechézy – pozri button liturgického obdobia pôstu a Veľkej noci školskej i farskej katechézy

6. Aktivity – pozri button liturgického obdobia pôstu a Veľkej noci školských i farských aktivít

Najnovšou z nich je aktivita na Veľký týždeň pre 3. – 6. ročník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *