Ponuka na Pôstne obdobie

1. SMRŤ TVOJU PANE ZVESTUJEME – 3D kríž so zastaveniami krížovej cesty (2017)

Kríž je zlepený zo šiestich kociek. Deti si postupne z farebných výkresov poskladajú a zlepia (najlepšie obojstrannou lepiacou páskou) jednotlivé kocky a po ich zlepení vznikne 3D kríž. Kríž má rozmery 25 cm (výška) x 19 cm (šírka) x 6 cm (hrúbka). Na kríži sú zobrazené všetky zastavenia krížovej cesty. Na zadnej strane kríža je citát: „Smrť tvoju, Pane, zvestujeme a tvoje zmŕtvychvstanie vyznávame, kým neprídeš v sláve.“ Texty zastavení krížovej cesty nájdete v knihe pobožností pre deti: Pôstne kázne pre deti a krížové cesty.

Cena: 10,00 € (1 sada je pre 10 detí)

videoukážka: https://www.youtube.com/watch?v=lHNipu-jmr4&t=2s

ukážka

2. JEŽIŠOVA I NAŠA KRÍŽOVÁ CESTA (2018)

Brožúrka s textom zastavení krížovej cesty a ilustrovanými obrázkami pre deti na Pôstne obdobie. Na obrázkoch v brožúrke chýba šesť postáv, ktoré si deti dolepia. Rozdávanie chýbajúcich obrázkov sa môže rozdeliť na jednotlivé týždne. Na konci Pôstneho obdobia im ostane malá knižka s pobožnosťou krížovej cesty a peknými ilustráciami jednotlivých zastavení. Okrem toho deti bližšie spoznajú postavy Piláta, Panny Márie, Veroniky, Šimona, plačúcich žien a Jozefa z Arimatey. Texty krátkych príhovorov k chýbajúcim obrázkom sú na: https://www.dkuspis.sk/wp-content/uploads/2021/01/Jezisova-i-nasa-krizova-cesta-kazne-pre-deti.pdf.

Ku každej knižke je vhodná i karta „Moja pôstna aktivita“ vo formáte A5, v ktorej si môžu deti značiť svoje dobré skutky, sebazaprenia či modlitby. Nájdete ju na: http://www.dkuspis.sk/wp-content/uploads/2021/01/Postny-skutkovnik.pdf

Cena: 1,00 €

ukážka

3. GOLGOTA 3D – pôstna aktivita (2019)

Papierová skladačka pozostáva zo siedmich častí. Základ tvorí zobrazenie vonkajšieho prostredia Golgoty, na ktorej zakončil svoju krížovú cestu Pán Ježiš na Veľký piatok. V základnej časti sú vyrezané otvory, do ktorých sa vkladajú po obstrihnutí a zastrihnutí zárezu ďalšie časti.  Na nich sú znázornené jednotlivé scény svedkov Ježišovej krížovej cesty: – ľudia (pozorovatelia, farizeji); – vojaci; – dvaja zločinci; – apoštol Ján, Panna Mária a ženy; – ukrižovaný Pán Ježiš; poslednou časťou Golgoty je zmŕtvychvstalý Pán. Tento obrázok sa vymení na Veľkú noc a založí sa do Golgoty namiesto ukrižované Pána Ježiša. Texty príhovorov sú na: https://www.dkuspis.sk/wp-content/uploads/2021/01/Golgota-3D-prihovory.pdf

Cena: 10,00 € (1 sada je pre 10 detí)

ukážka

4. TOTO ROBTE NA MOJU PAMIATKU – 3D kríž (2020)

Jednotlivé znázornenia na kríži zobrazujú a vyjadrujú dôležité tajomstvá života Pána Ježiša a tajomstvá našej viery. Motívy aj katechézy súvisia s Poslednou večerou, s umývaním nôh, Eucharistiou, obetou na kríži a sv. omšou. Na kríži sú aj citáty zo Svätého písma. K aktivite je súbor príhovorov, ktoré obohacujú jej priebeh o obsah a posolstvo. Texty príhovorov sú na:

https://www.dkuspis.sk/wp-content/uploads/2021/01/Toto-robte-na-moju-pamiatku-prihovory.pdf

Cena: 10,00 € (1 sada je pre 10 detí)

ukážka

5. PÔSTNE KÁZNE PRE DETI A KRÍŽOVÉ CESTY

K pôstnym aktivitám je vhodná kniha pobožností krížových ciest za účasti detí. Nájdete tu sedemnásť pobožností krížových ciest. Ku krížovým cestám si môžete stiahnuť powerpointové prezentácie s obrázkami krížových ciest. 

Cena: 5,50 €

ukážka

OBJEDNÁVACÍ FORMULÁR

Objednávky budeme vybavovať v utorok 16. februára 2021 a k cene dobierky bude pripočítané poštovné. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na emailovej adrese: dkuspis@dkuspis.sk.

Prezentácie ku krížovým cestám

Pre staršie deti
Kľúč od strateného raja
S postavami viery v slovenskej Cirkvi
Skutky milosrdenstva
Za rodičov
Predsavzatia
Dialóg s Pánom Ježišom
O ďeťoch
S ďeťmi
Ku dňu počatého dieťaťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *